koop tickets online

Interview met Brian Vandenbussche

De jeugdwerking van Cercle Brugge wil zich blijven professionaliseren, en in die optiek werd een overeenkomst bereikt met ex-Rode Duivel Brian Vandenbussche. Het gewezen sluitstuk van o.a. Sparta, Heerenveen, AA Gent, Cercle Brugge en KSC Blankenberge zal vanaf volgend seizoen onze U10 tot en met U14 trainen.

Brian, we zijn zeer blij je te mogen verwelkomen in onze jeugdopleiding. In de nadagen van je carrière was je bij ons derde doelman. Hoe ben je nu opnieuw bij Groen-Zwart terechtgekomen?

Dat is eerder toevallig gebeurd. Ik heb een eigen voetbalschool (VDB-elite keepersschool, n.v.d.r.) in Sint-Kruis en in Blankenberge. Toen ik eens kwam kijken naar een jeugdspeler van Cercle, die deel uitmaakt van mijn school, sprak Tim Plovie, de coördinator van de onderbouw, mij aan en peilde naar mijn interesse om de sportieve staf van de opleiding van Cercle Brugge te versterken.

Cerle Brugge KSV

Je had naar verluidt duidelijk oren naar de vraag van Tim.

Ik ben bezig aan mijn trainersopleiding en wist dat ik zou stoppen als doelman, dus ik was onmiddellijk gecharmeerd door de interesse van Cercle. Daarna heb ik een paar keer samengezeten met de TVJO David Carpels, en de zaak was snel beklonken. De band met Cercle Brugge was nooit volledig doorgesneden. Ik ga soms naar de matchen van de beloften kijken; Jimmy Dewulf is trouwens net als ik afkomstig van Blankenberge, en in het tussenseizoen heb ik ook een paar keer training gegeven aan Miguel Vandamme, die in de loop van de jaren een goede vriend geworden is.

Wat zal je takenpakket bij Cercle Brugge precies inhouden?

Ik ga drie, vier keer per week alle jeugdkeepers van de U10 tot en met de U14 begeleiden; aan de U8 en U9 hoeven geen speficieke oefenmomenten gegeven te worden, want zij moeten zich op die leeftijd vooral voetbaltechnisch ontwikkelen. Ik zal ook op alle thuismatchen aanwezig zijn en talentdetectiedagen mee helpen organiseren. Daarenboven zal ik vaak overleg hebben met Jérémy Dumesnil, die de oudere doelmannnen traint, om onze visie naast elkaar te leggen en 1 duidelijke leerlijn op te stellen.

Even terug in de tijd, Brian. De allerjongste spelers die je onder je hoede zal hebben, hebben je wellicht nooit zien spelen. Wat waren je mooiste herinneringen als doelman?

Ik twijfel tussen drie zaken. Mijn eerste wedstrijd met de Rode Duivels (Brian werd 13 keer opgeroepen en speelde 3 keer, n.v.d.r.) tegen Azerbeidzjan, in 2007, was een kinderdroom die uitkwam. De resultaten van de nationale ploeg waren onder René Vanderecyken nog niet goed, maar de kiem voor het huidige succes werd toen wel gelegd, met in het team een jonge Kompany, Vertonghen en Vermaelen. Daarnaast heb ik bij Heerenveen, waar ik o.a. training had van Marco Van Basten, vijf of zes Europese campagnes meegemaakt, en de match tegen AC Milaan was een avond die lang bleef beklijven. En tot slot is er natuurlijk het kampioenenjaar en de Champions League-campagne van Gent onder Hein Vanhaezebrouck. Sportief heb ik daar geen grote bijdrage aan geleverd, maar je raakt zo opgezogen in de groepsdynamiek van een team dat boven zichzelf uitstijgt dat je daar als bankzitter ook enorm van geniet.

Op welke zaken zal je als trainer sterk hameren?

Een groot deel van mijn carrière heb ik te danken aan mijn trainingen onder Willy Loose, bij de jeugd van Club Brugge. Willy heeft me echt gevormd, en wat ik van hem geleerd heb, ga ik met mijn accenten proberen doorgeven. Het leren goed uitvoetballen is voor mij zeer belangrijk. Een keeper kan niet achteruit spelen, en maar zelden lateraal, dus hij moet een goede aanname en pass in de voeten hebben. Basistechniek is dus belangrijk, maar ook de coördinatie en de fysieke kracht vereisen veel aandacht. Met kracht bedoel ik niet dat we met gewichten gaan werken, daar zijn de spelertjes nog te jong voor, maar ik heb het over sprongkracht en core-stability. De trainingen zullen ook wedstrijdgericht zijn; de spelers moeten wedstrijdsituaties op training leren herkennen en leren wat ze moeten doen op zo’n moment.

Rekruteer je op die leeftijd reeds op gestalte?

Nee, dat is veel te vroeg. Als ze 5 cm kleiner zijn dan de rest, moeten we ze leren 5 cm hoger te springen. De groeispurt begint bovendien bij iedereen op een ander moment.

Schuilt er een goede opleider in Brian Vandenbussche? We vroegen het aan Cerclespeler Hannes Van der Bruggen, die Brian bij AA Gent leerde kennen.

(Hannes) Eigenlijk ben ik daar zeker van. Brian is een natuurlijke leidersfiguur met veel présence. Op een warme en tactvolle manier straalt hij gezag uit, hij is iemand die iedereen een goed gevoel kan geven. Brian is een motivator, een peoplemanager, niet alleen tegenover jonge spelers, maar ook tegenover collega’s. Binnen een trainerskorps dat onderling voortdurend moet samenwerken zal hij zeker zeer loyaal zijn; Brian is  iemand die heel goed in een groep ligt. En daarnaast kan je uiteraard niet om zijn ervaring heen. Als je iemand met zijn verleden kan aantrekken voor de jeugdopleiding, mag je geen seconde twijfelen.

En Cercle Brugge heeft inderdaad geen seconde getwijfeld! Bedankt, Brian, voor het interview en we kijken er naar uit om je binnenkort aan de Groene Bron te verwelkomen

 

(Diederiek Vermeersch)

Gerelateerde nieuwsberichten

Cerle Brugge KSV
De Wonderjaren van Charles, Olivier en Robbe…..

Toen Cercle Brugge vorig seizoen bijna tegen het canvas lag, blies Bernd Storck de ploeg nieuw leven in door enkele spelers van de beloften over te hevelen naar de 1ste ploeg. De meeste trainers zouden teruggrijpen naar ‘zekerheden’, maar Storck toonde veel lef, en hij kreeg gelijk. Met hun onverzettelijke mentaliteit luidden Thibo Somers, Calvin Dekuyper en Arne Cassaert het begin van de remontada in. De voorbije weken herhaalde de geschiedenis zich. Groen-Zwart speelde levensbelangrijke matchen tegen Beerschot en OHL, en ook Yves Vanderhaeghe durfde het aan om enkele ‘namen’ op de bank te zetten en drie jongeren van eigen kweek aan de aftrap te brengen. En ook nu werd moed beloond. Robbe, Olivier en Charles deden het prima en timmeren zo verder aan hun weg als profvoetballer. Geen van die drie stak er bij de jeugd bovenuit, maar wat maakt dat zij wél lijken door te breken, en getalenteerdere leeftijdsgenoten niet?  We legden ons oor te luister bij TVJO David Carpels en A-TVJO Marc Van Opstaele, die de drie jongens al jaren kennen.

David, jij werkt al 20 jaar bij de jeugd van Cercle Brugge, en je hebt in de functie van trainer en TVJO heel veel spelers de revue zien passeren, van Stijn Desmet tot Olivier Deman. Niemand kan met zekerheid voorspellen of iemand het zal maken als voetballer of niet, maar wat precies is broodnodig om het uiteindelijk te halen?  

(David) Robbe, Olivier en Charles hebben uiteraard talent, maar het is inderdaad zo dat geen van hen bijvoorbeeld ooit bij de nationale ploeg van zijn leeftijd voetbalde. Het zijn totaal verschillende spelers, maar ze hebben drie dingen gemeen: ze bleven progressie maken, ze zijn sterk in het hoofd en ze hebben een nuchtere entourage. Een 15-jarige heeft geen makelaar nodig, en daar zijn hun ouders nooit mee komen aandraven. Alle drie hebben ze moeilijke momenten gekend tijdens hun opleiding, maar ze slaagden er na een ontgoocheling telkens in de knop om te draaien en hard verder te werken. Op dat vlak tonen ze gelijkenissen met een Mathieu Maertens, Lukas Van Eenoo en Gilles Dewaele die eerder bij ons opgeleid werden.

De jongens en hun ouders kunnen wel uit het goede hout gesneden zijn, maar je moet ook een club hebben die geduld opbrengt met jongeren. 

Lees meer
Cerle Brugge KSV
Paasactie van de jeugdwerking opnieuw groot succes!

De Paashaasactie 2021 ten voordele van de Cercle Brugge Jeugd kon deze week worden afgesloten met een uiteindelijke verkoop van maar liefst 1115 Cercle-Paashaaspakketten! Een groot succes!

Bijzondere dank aan :

  • de diverse Cercle-vrijwilligers die spontaan hebben meegewerkt aan de ‘assemblage’ van deze 1115 Cercle-Paashaaspakketten en daaraan verschillende namiddagen hebben gespendeerd!
  • de diverse Cercle-vrijwilligers en -medewerkers die enthousiast hebben geholpen met de verkoop en verdeling van deze 1115 Cercle-Paashaaspakketten, wat niet steeds evident is/was in deze verdomde coronatijden!


Voorts uiteraard ook dank aan de diverse personen (families) en bedrijven die onze Cercle-Paashaaspakketten hebben aangekocht!  Ook volgend jaar (2022) zullen we een dergelijke actie organiseren, dus hou daar nu reeds rekening mee … !

De opbrengst van deze actie 2021 wordt gegarandeerd integraal besteed aan diverse projecten om de kwaliteit van onze jeugdopleiding nog te verbeteren. Het is immers de intentie dat de Jeugdacademie van Cercle ook in de toekomst verder talenten kan (en zal) ‘afleveren’ die een meerwaarde betekenen voor onze A-ploeg.  En dat de Jeugdacademie van Cercle dat kan, werd duidelijk bewezen door het recente verleden !

ZALIG PASEN voor iedereen … en geniet van jullie Cercle-Paashaaspakket !

Lees meer
Cerle Brugge KSV
Koop nu jouw Paaspakket ten voordele van de jeugdwerking!

In aanloop naar Pasen, dit jaar op 4 april, organiseert de Cercle Brugge Jeugdwerking ook dit seizoen een heuse Paasactie ten voordele van de jeugdwerking. De pakketten, die naast een 24cm grote Paashaas in chocolade ook vergezeld worden door verschillende chocolade paaseitjes, kosten slechts €10 en zijn al binnen de acht dagen na bestelling beschikbaar.

Lees meer
Cerle Brugge KSV
4 jeugdtalenten ondertekenen een semi-profcontract

Beloften Artuur Zutterman, Lucca Lucker, Wolf Ackx en Aske Sampers hebben een semi-profcontract voor 1 seizoen (+ 1 seizoen optie) ondertekend bij Cercle Brugge. Na Thibo Somers, Calvin Dekuyper, Arne Cassaert, Olivier Scholaert en Figo Suffys toont Cercle met deze contracten opnieuw aan dat de jeugdwerking én de doorstroming van talent van eigen bodem een essentieel element zijn in de sportieve strategie.

Artuur Zutterman (19) is een rechtsachter die de voorbije seizoenen uitkwam voor Standard, maar ook een groot deel van z’n jeugdopleiding (van de voetbalschool tot en met de U13) bij Cercle doorbracht. In de voorbereiding op dit seizoen keerde Artuur echter terug naar Groen-Zwart, waar hij ook een weekje meetrainde met de a-kern.

Lucca Lucker (19), een linksachter, komt al sinds de voetbalschool uit voor Cercle. Bij de U16 en U17 maakte hij even een overstap naar de buren, maar sinds de U18 verdedigt Lucker opnieuw de groen-zwarte kleuren. De voorbije seizoenen trainde Lucker steevast ook enkele weken mee in de voorbereiding van de a-kern.

Aske Sampers (19) op zijn beurt komt al sinds z’n U13 uit voor de jeugdwerking van Cercle. De kwikke aanvaller scoorde dit seizoen al twee belangrijke goals voor de beloften en geldt net als Wolf Ackx (18) als een talent. Ackx is eveneens een aanvaller die al sinds de U18 het groen-zwarte shirt draagt. Ook Sampers en Ackx maakten de voorbereiding op dit seizoen grotendeels met de A-kern mee.

Voorzitter Vincent Goemaere: “Deze 4 getalenteerde spelers hebben dit contract in de eerste plaats aan zichzelf te danken maar ik wil ook graag even alle trainers, afgevaardigden en begeleiders, medewerkers en vrijwilligers van de jeugdwerking hier in de picture plaatsen: het is ook dankzij hen dat jeugdspelers bij Cercle kansen krijgen. Proficiat!”

Technisch directeur Carlos Avina: “Bij Cercle zetten we in op het enerzijds ontwikkelen en opleiden van jonge, talentvolle spelers maar anderzijds ook om lokaal onze identiteit te accentueren en te versterken. Deze spelers stellen de toekomst van Cercle voor, niet alleen omdat het getalenteerde jongens zijn maar ook omdat ze de waarden van onze vereniging vertegenwoordigen.”

Proficiat aan de spelers!

Lees meer
Cerle Brugge KSV
In samenwerking met Cercle Jeugd een hele week gezond tafelen!

Enkele weken geleden werd de samenwerking tussen Cercle Brugge, Foodbag en Gezinsport Vlaanderen aangekondigd. Dankzij het grote succes is de actie verlengd met een maand! Reeds vele ouders bestelden via Foodbag maaltijdboxen met verse, lokale ingrediënten en originele recepten aan huis. U kan telkens uit een ruim gamma met gerechten kiezen. Deze zijn natuurlijk snel en makkelijk klaar te maken.

Gebruik daarbij de unieke kortingscode (=CERCLEBRUGGEJEUGD) van jouw vereniging en steun de spaarpot van Cercle Brugge Jeugd met maar liefst € 10 en krijg zelf een korting bovenop uw bestelling.

Hoe gebruikt u de code?

  1. Surf naar www.foodbag.be en kies uw gerechten en extra’s.
  2. Gebruik de unieke code van uw vereniging (=CERCLEBRUGGEJEUGD) in het vakje ‘kortingscode’ voor je afrekent.
  3. Jij krijgt € 1 symbolische korting en uw vereniging ontvangt maar liefst € 10 steun.

Deze actie is nu verlengd tot en met 21/06/2020. Meer info en voorwaarden op www.foodbag.be/fanclub

Lees meer

Het stickerboek gaat van start!

Klik hier voor meer info!